NOAROOTSI POOLSAARE VALLUTUSED JA VALLUTAMATAJÄTMISED

al. 49€    5 h      Algus: Pürksi rahvamaja parkla      24km

Keeled

(regulaartuur)

 

Maa, mille suuremakssaamine Haapsalu algsed rikkakssaamise plaanid ära rikkus ja tuli juba seitsme aastasaja möödudes uued ideed leida. Poolsaar, mis veel hiljuti, Peeter Suure aegu oli niivõrd saar, et kõrge tsaar oma paatkonnaga saare ja mandri vahelt (nõela)silmast läbi mahtus, lootuses, et ehk on Haapsalu see koht, kuhu enda värav läände asutada.

Looduslähedane Noarootsi avasturetk viib meid läbi Pürksi pargi, Paslepa kivikülvi, Ramsi neeme, Nõukogude piirivalve tehnilise vaatluse posti ning Mandri-Eesti läänepoolseima punkti. Siit tõesti kaugemale läände ei saa, vaatame paari sajandi pärast uuesti. Teeme retke jooksul tutvust Läänemaa taimede ja lindude liigirikkusega. Lisaks kuuleme veel mitmete põnevate teemade kohta, näiteks maa kerkimine, taastatud ja taastamata Nõukogude militaarobjektid, inimese ja riigikorra mõju loodusele, liikumispiirangud enne ja nüüd.

Retke läbiviijaks on Piret Pärnapuu, põline noarootslane, osalt eestlane, osalt (ranna)rootslane. Sündinud, kasvanud, koolis käinud Noarootsi poolsaarel, Pürksi külas. Kui 1990. aastal asutati Noarootsi gümnaasium, siis kuulus ta nende hulka, kes moodustasid vastavatud innovaatilise kooli esimese ja esimesel aastal ainsa klassi.

Retk sisaldab

  • Giidi – põline noarootslane Piret
  • Igal osalejal on ekskursiooni ajal audioseadmed, et giidi oleks parem kuulda ja võimaldab hoida distantsi teiste osalejatega
  • Värskenduspausi
  • Mugav ratas, turvaliseks seiklemiseks kiiver ja helkurtraksid

Pane tähele

  • Toimub iga ilmaga, riietu ilmastikule kohaselt.
  • Ole palun kohal 10-15 minutit enne algust, et saaksime sulle anda turvavarustuse ja ratta retkeks valmis seadistada.
  • Pea meeles, kui oled haige, haigustunnustega või viimasel ajal kokku puutunud COVID-19 haigetega, siis palun jää koju. Oma retki viime läbi turvaliselt, tutvu ka meie ohutu retkekorralduse lubadustega.
  • Vajalik eelnev registreerimine hiljemalt 48h enne retke läbi kodulehe broneeringu vormi.
  • Hoiame keskkonda – tule retkele oma joogipudeliga. Aitäh!

Seda retke lähitulevikus toimumas ei ole. Soovi korral saame sinu valitud seltskonnale korraldada eraretke. Anna enda soovist märku SIIN.

Seikluskirjaga liitumine

Ole kursis kõige ägedamate ja värskemate seiklustega! Lisaks saadame sulle sooduskoodi, millega saad alati retkel osaleda 5% soodsamalt. Sisesta enda e-posti aadress ⇩