ÕHTUPIMEDUSE RETK HÜLJATUD RABASAARE PIIRKONDA

alates 39€        3,5 tundi      Algus: Rabasaare piirkond       5-6 km

Keeled

(regulaartuur)

Rabasaare on endine Lehtse turbatööstusekeskus, kus hiilgeaegadel elas sadu inimesi. Kui turvas otsa sai, kadusid ka inimesed asulast. Kusjuures viimane inimene lahkus ametlikult alles 2020. aasta kevadel.
Tänaseks on see kõhedust tekitav kummitusküla, kust võib leida vaid lagunevaid hooneid ning rohkelt kraami, mis endistest elanikest sinna maha on jäänud.
Retke käigus on võimalus kogeda küla ehedust ja lasta kujutlusvõimel lennata seal sündinud ja ka külast raamatu kirjutanud retkejuhi Rene Viljati põnevate lugude saatel. Külastame mahajäetud hooneid ning seame sammud Rabasaare sohu, vanadele turbaväljadele.
Kes teab, ehk tulevad mõned endised elanikud teispoolsusest ka meid jälgima.

Retk sisaldab

  • Kohalikku retkejuhti, kes omab piirkonnast suurepäraseid teadmisi ning oskab rääkida põnevaid lugusid
  • Igal osalejal on ekskursiooni ajal audioseadmed, et giidi oleks parem kuulda ja võimaldab hoida distantsi teiste osalejatega
  • Värskenduspausi – vesi/tee ja kerge suupiste

Pane tähele

  • Toimub iga ilmaga, riietu ilmastikule kohaselt.
  • Juhime teie tähelepanu, et retke raames peate järgima hoiatussilte, suhtuma riigivarasse heaperemehelikult ning hoidma ümbrust puhtana.
  • Pea meeles, kui oled haige, haigustunnustega või viimasel ajal kokku puutunud COVID-19 haigetega, siis palun jää koju. Oma retki viime läbi turvaliselt, tutvu ka meie ohutu retkekorralduse lubadustega.
  • Ole palun kohal 5-10 minutit enne algust, et saaksime end koos retkeks valmis panna.
  • Hoiame keskkonda – tule retkele oma joogipudeliga. Aitäh!

Tule meiega seiklema! Soovi korral saame sinu valitud seltskonnale korraldada eraretke. Anna enda soovist märku SIIN.

 

Seikluskirjaga liitumine

Ole kursis kõige ägedamate ja värskemate seiklustega! Lisaks saadame sulle sooduskoodi, millega saad alati retkel osaleda 5% soodsamalt. Sisesta enda e-posti aadress ⇩