MÜSTILISELT LUMMAVAD LOODUSIMED JÄGALAS JA JÕELÄHTMEL

al 39€         4h      Alguspunkt Jägala Jõesuu linnamägi       27 km

Keeled

(regulaartuur)

 

Rattaretk saab alguse Jägala Jõesuu linnamäelt, kus asus kunagise põhjapoolse Euroopa suuremaid linnuseid. Siin näeme ka endiselt särtsu andvat Linnamäe hüdroelektrijaama, mida peetakse Eesti kauneimaks tööstusehitiseks. Retkel naudime lummavaid vaateid Jägala joale ning avastame piirkonna vähetuntud saladusi.
Retke teekond on mitmekesine  – rada viib mööda väänlevaid külateid, üle sildade, aga peatume ka Eesti ühe vanima pühakoja, Jõelähtme kiriku juures, samuti avastame muinaspõllul peituvaid kivikirstkalmeid.
Retke kõige kaugem punkt viib meid kurikuulsasse Ülgase külla. Siin asuvad kõrvuti nii looduslikult kaunis paepaljand kui ka potipõllumajandust viljelev küla, mis on rahva sead tuntud Pilpakülana. Kuuleme lugusid kunagisest fosforiidikaevandusest, suurtest kanalitest, aga ka mitmekilomeetristes koobastes talvituvatest nahkhiirtest. Tule tõelisele seiklusele, mis viib meid ajaloolistele radadele, kus imetleme nii kauneid loodusimesid kui ka inimtekkelisi paiku.

Retk sisaldab

  • Huvitavat retke Janek Šafranovski eestvedamisel
  • Ratta renti, turvaliseks seiklemiseks kiivrit ja helkurtrakse
  • Igal osalejal on ekskursiooni ajal audioseadmed, et giidi oleks parem kuulda ja võimaldab hoida distantsi teiste osalejatega
  • Värskenduspausi – vesi ja küpsetis

Pane tähele

  • Toimub iga ilmaga, riietu ilmastikule kohaselt.
  • Ole palun kohal 10-15 minutit enne algust, et saaksime sulle anda turvavarustuse ja ratta retkeks valmis seadistada.
  • Pea meeles, kui oled haige, haigustunnustega või viimasel ajal kokku puutunud COVID-19 haigetega, siis palun jää koju. Oma retki viime läbi turvaliselt, tutvu ka meie ohutu retkekorralduse lubadustega.
  • Vajalik eelnev registreerimine hiljemalt 48h enne retke läbi kodulehe broneeringu vormi.
  • Hoiame keskkonda – tule retkele oma joogipudeliga. Aitäh!

Seda retke lähitulevikus toimumas ei ole. Soovi korral saame sinu valitud seltskonnale korraldada eraretke. Anna enda soovist märku SIIN.

Seda toodet ei ole hetkel laos ja pole seetõttu saadaval.

Seikluskirjaga liitumine

Ole kursis kõige ägedamate ja värskemate seiklustega! Lisaks saadame sulle sooduskoodi, millega saad alati retkel osaleda 5% soodsamalt. Sisesta enda e-posti aadress ⇩