MUUGA JA MAARDU VÄRVIKAS AJALUGU

49€         4 tundi      Algus: Muuga Sadama Meremeeste Kodu       22 km

Keeled

(regulaartuur)

 

Muugal ja Maardul on palju enamat pakkuda kui sadam ning kaevandused – tule ja veendu ise!
Alustame oma retke Muuga Meremeeste kodust, kus on meremeestele loodud äraolemiseks õdus kabel ja pelgupaik, kus koduigatsusele kiirelt leevendust saab. Edasi liigume Eestis mahult teise hiidrahnu – Kabelikivi juurde, kuid räägitakse, et ümbermõõdu poolest haarab ta kindla esikoha ja seda kogu Baltimaades.

Muugal asub ka aedlinn, mis kujunes sinna Tallinna piires olevastest suvilatest. Teeme tutvust sealsete lilleaedadega ja proovime aru saada, miks on enamus aedasid kaunistatud suurte kivikujudega. Lookleme kitsastelt suvilatänavatelt Maardu linna, mis sai alguse kunagisest fosforiidi kaevandamise kõrgajast. Räägime lugusid kohalike vastuoludest kui eramajade kõrvale hakkasid kerkima mitmekorruselised paneelmajad ja tänavatel liikusid mustades nahktagides tätoveeritud mehed, keda tunti kui Maardu maffiat.
Kui Maardu jutud räägitud siis külastame Rootsi-Kallavere küla muuseumi, mis on arvatavasti selle muinasaja küla kõige vanem hoone. Muuseumis saame näha ja kuulda, mis elu elati külas enne kaevanduste ja kolhooside tekkimist, kui külaelanike põhiliseks elatusallikaks oli kalapüük ning käsitöö.

Retke juhiks on kohaliku elu aktivist ja Muuga Seltsi juht Eve Kislov.

Retk sisaldab

  • Kohalikku retkejuhti, kes omab piirkonnast suurepäraseid teadmisi ning oskab rääkida põnevaid lugusid
  • Meie poolt mugavat ratast, turvaliseks seiklemiseks kiivrit ja helkurtrakse
  • Igal osalejal on ekskursiooni ajal audioseadmed, et giidi oleks parem kuulda ja võimaldab hoida distantsi teiste osalejatega
  • Sissepääsu Rootsi-Kallavere küla muuseumi
  • Värskenduspausi – vesi ja pagaritoode

Pane tähele

  • Toimub iga ilmaga, riietu ilmastikule kohaselt.
  • Ole palun kohal 10-15 minutit enne algust, et saaksime sulle anda turvavarustuse ja ratta retkeks valmis seadistada.
  • Pea meeles, kui oled haige, haigustunnustega või viimasel ajal kokku puutunud COVID-19 haigetega, siis palun jää koju. Oma retki viime läbi turvaliselt, tutvu ka meie ohutu retkekorralduse lubadustega.
  • Vajalik eelnev registreerimine hiljemalt 48h enne retke läbi kodulehe broneeringu vormi.
  • Hoiame keskkonda – tule retkele oma joogipudeliga. Aitäh!

Seda retke lähitulevikus toimumas ei ole. Soovi korral saame sinu valitud seltskonnale korraldada eraretke. Anna enda soovist märku SIIN.

Seikluskirjaga liitumine

Ole kursis kõige ägedamate ja värskemate seiklustega! Lisaks saadame sulle sooduskoodi, millega saad alati retkel osaleda 5% soodsamalt. Sisesta enda e-posti aadress ⇩